Jdi na obsah Jdi na menu
 


historie simpsnů

8. 11. 2007

Rodištěm Simpsonů se stala Tracey Ullman Show. Tracey Ullman Show byl od roku 1987 do 1990 půlhodinový pořad na TV FOX. Pořad, ve kterém účinkovali Tracey Ullman, Julie Kavner, Dan Castellaneta, Sam McMurray, Joseph Malone a další. Představoval lidem to nejlepší z hudební a komediální scény. Celým pořadem provázela samozřejmě sama Tracey Ullman, která si do pořadu zvala rozmanité lidi.

Simpsonovi byli inspirováni kreslenými příběhy komixu "Life is hell" ("Život je peklo"), které samozřejmě vymýšlel a kreslil sám Matt Groening - tvůrce Simpsonů. Poté se Mattovi ozval James L. Brooks, pozdější výkonný producent Simpsonů, právě kvůli Tracey Ullman Show.

Nejprve chtěl Matt produkovat seriál "Life is hell", nicméně měl problémy s charaktery, které v něm měli účinkovat. Proto se rozhodl udělat takovou normální rodinku, kterou pojmenoval po té své. Jeho otec se totiž jmenoval Homer, matka Marge a jeho dvě mladší sestry Líza a Maggie. Jméno Bart pochází ze slova "brat" (spratek). Během pár dílů se Simpsonovi měnili k lepšímu. Po kratkých skečích Simpsonů se televize FOX rozhodla Simpsony vlastnit. Věděli, že je to riskantní úkol, a tak se rozhodli vyrobit pilotní díl s názvem The Simpsons Christmas special (Vánoce u Simpsonových), který byl v TV vysílán 17. prosince 1989. Tento díl měl grandiózní úspěch. FOX se tedy rozhodl ve výrobě pokračovat, a tak se 14. ledna 1990 v TV objevil první díl nazvaný "Bart the Genius" (na ČT vysílán jako Bartův test). Nyní se Simpsonovi stali nejdéle vysílaným seriálem všech dob.Další vychytávky k filmu Simpsonovi!


Celovečerní film Simpsonovi se nezadržitelně blíží do kin a aby toho nebylo málo, KFC k tomu přináší spoustu zajímavých věcí na svém webu - můžete zdarma stahovat tapety na mobil, shlédnout trailery a spoustu dalších věcí včetně sladké tečky na závěr v podobě Simpsons donutu, který je pro vás připraven ve všech restauracich KFC. Zajděte na film, vyfoťte se s kámošema a nahrajte fotky do nových foto/video sekcí Simpsonovi nebo Pařba. Nestačí? Zahrajte si hry na téma scén z nového filmu Simpsonovi. Sbírejte skóre a poměřte ho s kamarády. Možností je spousta, takže pokud máte zájem, navštivte www.kfc.cz/simpsonovi a bavte se! ;)


Simpsonovi ve filmu ovládli svět


O Simpsonových ve filmu se nyní mluví a píše všude. Otevřete denní tisk, vykoukne na vás Homer, pustíte televizi a sledujete rozhovory s tvůrci, kouknete na net a nikde se nedebatuje o ničem jiném, než o Bártově přirození. :) Simpsonovi v těchto dnech naprosto ovládli svět.

Na českém internetu se již objevila hromada zajímavých recenzí, ty nejzajímavější jsem pro vás nachystal zde:

NeKultura (85 %)
MovieZone (8/10)
iOberon (4/5)
FilmWeb O2 Active (70 %)
Gorilla (7/10)
IDnes (70 %)
Filmpub (3/5)
FFFILM (60%)
Tiscali Kino (? %)
Aktuálně (? %)


Nejen recenze na netu najdete. Určitě doporučuji přečíst moc hezký rozhovor s panem Jiřím Lábusem, nebo si počtěte, jak probíhala premiéra Simpsonů ve filmu v Praze. Deník Blesk moc hezky informoval o předpremiéře v Uherském Hradišti a zároveň popsal vliv filmu na prodej koblih v Americe. Článků tedy více než dost. Jaký je váš názor na film? Již jste viděli? Vyjádřete se v nové anketě a v komentářích.


odběr novinek ze servru simpsonovi.cz


Chcete obdržet mail s novinkami na webu vždy, kdy se na simpsonovi.cz něco šustne ano v tom případě napište svuj email do komentářu


hlášky simpsonu


Homer: Marge, já teď s Lízou nemluvím, mohla bys mi podat ten sirup?
Marge: Prosímtě, podej otci sirup, Lízo.
Líza: Barte, řekni tátovi, že mu podám sirup pouze v případě, že jim nepoleje žádné maso!
Bart: Ty si máčíš párky v sirupu?
Homer: Marge, řekni Bartovi, že si chci dát sklenici sirupu jako každé ráno.
Marge: Řekni mu to sám! Ignoruješ Lízu, ne Barta!
Homer: Barte, řekni matce, že jí děkuju!
Marge: Homere, máš mluvit na mě a zadruhé jsem slyšela, co jsi řekl!
Homer: Lízo, řekni matce, ať do mě nereje!
Bart: Tati, s Lízou přece nemluvíš!
Homer: Barte, do pokoje!!!

Homer: I když ti tvá práce nevoní, nestávkuješ. Prostě tam chodíš každej den a házíš na to bobek.

Homer (volá k Vočkoci): Haló, mohu prosím mluvit s panem Dementem? Křestním jménem Tysi?
Očko: Tysi Dement?
Homer: Cože? Co si to dovoluješ? Jestli zjistím, co jsi zač, tak ti přilepím naši vlajku na zadek a pošlu tě do Iránu!

Homer: A tys nevěřila, že něco vydělám. Našel jsem dolar, když jsem čekal na autobus.
Marge: Zatímco jsi vydělával ten dolar, přišel jsi o čtyřicet dolarů, že jsi nebyl v práci. Volali a říkali, že jestli se zítra neobjevíš, Nemusíš chodit ani v pondělí.
Homer: Jupí! Dlouhej víkend!

Marge: Houmí, copak chceš dědečka až do svý smrti igorovat?
Homer: Ovšem že ne, Marge, jenom do jeho smrti.


První informace o exkluzivní české předpremiéře


Je to potvrzeno! Jediná československá předpremiéra snímku Simpsonovi ve filmu se uskuteční v Uherském Hradišti v rámci LFŠ o půlnoci z 25. na 26. 7. 2007! Čeká vás megashow, která dosud v ČR nemá obdoby! Nejen, že budete jedním z prvních, kteří film uvidí dříve než zbytek světa, ale při čekání na půlnoc vás čeká i zajímavý program. Účast přislíbili známí čeští dabéři, kteří propůjčují hlas postavám ze Simpsonů.
Celá show se uskuteční na zimním stadionu, který má kapacitu opravdu velkou, proto příliš nehrozí, že byste se dovnitř nedostali. Cena této akce ještě nebyla pevně stanovena, přesto nečekejte víc, než kolik vás bude stát lístek do kina. A to se vyplatí, ne? ;) Nemáte po promítání kde přespat? Kašlete na spaní! Až do rána vám budeme servírovat nové i starší epizody Simpsonů, takže se nudit určite nebudete! A pak hurá domů! ;) Očekávejte více informací!  


Simpsonovi 15 serie text


Speciální čarodějnický díl XIV

REAPER MADNESS - Smrtka si jako svou další oběť vybrala nevinného Barta Simpsona. Homer ji však zabije, a tak po vyzkoušení jejího obleku se z Homera stane Smrťák. Nová práce ho baví do chvíle, kdy se mu na seznamu objeví manželka.

FRINKENSTEIN - profesor Frink získá Nobelovu cenu. Trápí ho však, že jeho otec nedorazí na předávání. Simpsonovi Frinkova dlouho ztraceného otce najdou a zjistí, že je mrtvý a že byl kryogenicky zmrazen.

STOP THE WORLD, I WANT TO GOOF OFF - Bart se pořídí užasné stopky, které dokáží zastavit čas. Nebyl by to Bart, kdyby je nepoužil hlavně pro svou zábavu. Když však rozbije stopky, zatímco čas stojí, musí přijít na to, jak vrátit věci do pořádku.
Návrat nezdárné matky

Ve Springfieldu se z čista jasna objeví Mona Simpsonová, Homerova ztracená matka. Bývalá revoltující hippie se skrývala před ředitelem Burnsem, který ji v 60. letech obvinil ze sabotáže. Přestože ji tentokrát soud osvobodí, Burns se ji snaží dál dostat za mříže. Ale nezměnila se ani Mona, a tak je souboj vyrovnaný. Pro zajímavost - v originále namluvila Monu slavná Glen Closeová.
Předsedkyně pro parádu

Ve snaze zkrátit školní rozpočet se ředitel Skinner rozhodne založit "Operation S.L.A.A.M.: So Long Athletics Art and Music" (operace SLAAM = Na shledanou atletiko, umění a hudbo). Když se to doví děti ze springfieldské základní školy, začnou stávkovat.
Obtěžoval jsem anglickou královnu

Když Bart najde $1000, Líze se povede ho přesvědčit, aby vzal rodinu na výlet místo toho, aby je utratil sám. Simpsonovi se rozhodnou odjet do Anglie, kde Homer vypůjčeným autem nabourá do královny. Homer je vsazen do vězení, Toweru v Londýně. V této epizodě hostuje Tony Blair (ministerský předseda Velké Británie).
Rychle a srstnatě

Když je Homer zachycen na kameře, jak utíká před velkým medvědem na městské skládce, je všem ve Springfieldu pro smích. Rozhodne se ale získat svou čest zpět. Homer si vyrobí medvědům odolný oblek, který ho ochrání, až půjde do lesa medvěda chytit.
Krustyho zkouška z dospělosti

Homer zaskočí za Krustyho v jeho show. Stane se celebritou za to, že sdílí své neomalené postřehy se světem. Homerova vystoupení však začnou lidi nudit a jeho 15 minut slávy brzy pomine.
Patnácté Vánoce

Homer přestane být chamtivý a začne dělat laskavosti. Dosáhne toho, že na něj Flanders začne žárlit, protože Homer se stal králem dobročinnosti ve městě.
Marge versus svobodní, důchodci, ...

Ve Springfieldu se zformuje hnutí proti mladým, které vyhrožuje, že zničí všechny projevy přátelství k dětem. Marge se rozhodne proti tomuto hnutí bojovat, protože hnutí sílí. Nakonec vyhrají děti, když se ukážou na volebních místech na volební den a okouzlí vstupující voliče jejich dětskou nevinností.
Já, robot

Homer chce udělat na Barta dojem, a tak se rozhodne postavit robota, který by uměl bojovat na show mechanických gladiátorů, kterou si oba užívají v televizi. Bez technických schopností ho však postavit nedokáže, a tak se Homer oblíkne jako robot a bojuje o Bartovu přízeň.
Tiráda Americké hospodyňky

Marge dostala inspiraci pro napsání své první knihy, ale Homera to vůbec nezajímá a nepodporuje ji. Místo toho je fixován na starou ambulanci, se kterou nyní jezdí kolem města. Marge je Homerovým postojem rozčílená, a tak vlévá svůj vztek do psaní a vytvoří tak pravidelný kousek, který popisuje ohavného muže (jako je Homer) a jeho ženu, která stojí o svého souseda, který je povahou jako Flanders. Kniha vyjde a Homer se rozčílí, když si celé město dá dohromady, koho Marge popisovala. Homer jde za Flandersem, aby si s ním něco vyříkal, ale místo toho ho žádá o radu, jak být více starostlivým manželem.
Toulky historií s Marge

Děti neměly dost zdrojů pro své seminární práce kvůli nedostatku knih ve springfieldské knihovně. Místo toho Marge začne s vyprávěním anekdot o historických osobnostech a se všemi se podělí o příbězích o králi Jindřichu VIII a jeho hledání správné ženy, která by mu dala syna. Další příběh je o expedici Lewise a Clarka a poslední, hodně bártovský příběh, je o sporu Mozarta a Salieriho.
Milhouse tu už nebydlí

Milhouse se odstěhuje z města a Bart si uvědomí, co pro něj Milhouse znamenal. Po období sklíčenosti začne Bart hledat přátelství u neobvyklé osoby: u Lízy. Když se začnou společně poflakovat, uvědomí si, že jsou vlastně rádi jeden s druhým. Mezitím se Homer stane žebrákem a získá tak dost pěnez, aby Marge koupil diamantové náušnice k výročí.
Chytrý a chytřejší

Když je Maggie přijata do jeslí pro nadané děti (ačkoliv neumí říct ani slovo), Líza cítí, že ztratila identitu "té chytré". Je zklamaná, a takzačne Maggie bránit v učení.
Hádej, kdo příjde na večeři

Simpsonovi objeví, že jim v podkroví bydlí squatter. Ukáže se, že to není nikdo jiný než Margin bývalý přítel a bývalý milionář Artie Ziff. Když Homer vyhraje Artieho akcie v pokeru, je Homer poslán do vězení pro hospodářské zločince.
Den pro závislosti

Po výletu na vinici jdou Marge a Homer nakupovat pití. Když se Homer opije a havaruje, posadí Marge, která omdlela, na místo řidiče, aby se vyhnul trestnímu stíhání. Marge musí navštěvovat sezení pro alkoholiky a bzry si uvědomí, že není závislá na alkoholu, ale na trávení času s Homerem. Mezitím Bart a Lisa uklidňují slavného tvůrce Star Wars v souvislosti s jeho posledním filmem. Říkají mu, že technologie nedělá příběhy lepšími. Ten nakonec odejde a hledá kořeny svého vyprávění.
Basa tvrdí charakter

Když Bart napálí celé město se svatebními dárečky, je poslán do centra pro zločiny mladistvých. Zatímco je připevněn k Gině, spoluvězenkyni, Gina unikne a oba dva běží o sto šest á la "Drzí" (The Defiant Ones"). Zatímco spolu tráví veškerý čas, zjistí, že toho mají hodně společného a když jsou chyceni, Gina se přizná, že to zavinila ona. Bart je očištěn za své zločiny a propuštěn. Na konci Gina zjistí, že nemá žádnou rodinu, a tak jí přivede do vězení svou rodinu a všichni povečeří.
Nevěsta na úprku

Těsně před dlouho očekávanou svatbou Paní Krabappel a ředitele Skinnera, Edna zjistí, že Seymour má pochyby, a tak odvolá svatbu. Zatímco Marge utěšuje Ednu a přesvědčuje ji, že udělala dobrou věc, Homer se snaží pomoci Seymourovi získat ženu jeho srdce zpátky. Marge si poté uvědomí, že to ona žije v manželství, které postrádá vášeň a s mužem, který se o ni nestará. Mezitím, Edna se oklepe a zamiluje se do muže, co prodává komiksy. V posledním zoufalém pokusu získat Ednu zpátky, Skinner bojuje s Komiksákem o Edninu lásku. Edna se rozhodne pro…ani pro jednoho z nich. A vybere si muže, kterého by brala každá: Matta Groeninga. Nakonec Marge objeví, že Homerovi na ní velice záleží, když jí Homer nabídne (její) koláč a krém na nohy.
Chyť je, když to dokážeš

Když jsou Marge a Homer přistiženi Bartem a Lisou při romantickém víkendu v Miami (místo toho měli být na otravném výletě v Daytonu), děti se vydají na přespolní cestu á la Catch Me If You Can (Chyť mě, když to dokážeš), aby je chytili a zničili jejich výlet. Mezitím, když je děda Simpson zanechán v Miami, zatímco probíhá honička, užívá si společnosti Raoula (gay), který se nemůže nabažit dědečkových příběhů.
Super Simpson

Homer se stane maskovaným členem civilní stráže pod jménem "The Pie Man (Koláčník)", když se vypořádá (možná, že vráží lidem koláče do obličeje, ale nevímJ) se zlosyny. Lisa ho žádá, aby s tím přestal, když zjistí, co chce Homer udělat, přesto, že respektuje, co dělá. Poté co je Homer odstrčen panem Burnusem, odchází do "důchodu". Naposledy ale ještě zasáhne, ale pan Burns zjistí, co dělá a vydírá ho, aby se vypořádal s lidmi, co nemá rád. Homer souhlasí, ale když jeho další obětí má být Dalajláma, Homer se odmaskuje.
Takoví jsme nebyli

Když se Homer přizná, že Marge nebyla první ženou, kterou políbil, vracíme se Homerovými myšlenkami na letní tábor, kde se poprvé líbal. Z neznámé ženy se nakonec vyklube Marge. Poté, co se políbili, naplánovali si, že se znovu setkají, ale Homer zůstane v táboře a nemůže navštívit "záhadnou dívku". Marge, která ale netušila, že Homer trčí v táboře, přestala věřit mužům. Nakonec oba zjistí, že se trápili jeden pro druhého až do té doby, co se setkali jako dospělí.
Nepřátelé státu

Když Bart nedopatřením znesvětí americkou vlajku a Marge nedopatřením řekne v národní televizi, že všichni ve Springfieldu nenávidí Ameriku, Simpsonova rodina je zavřena za velezradu a poslána do Alcatrazu. Uniknou a když plavou k pobřeží, vyzvedne je francouzská loď a vezme je do Francie. Ačkoliv je Francie milá, jim se hodně stýská po domově a tak se rozhodnou vrátit se do Ameriky jako imigranti.
Válka s molochem

Když je pan Burns nesprávně nahlášen jako zemřelý, všechny noviny a stanice se rozhodnou říci o něm to, co si skutečně myslí. Aby se zabránilo negativním názorům veřejnosti, pan Burns skoupí všechna média a vymývá lidem ze Springfieldu mozky. Jeden deník ale nekoupil: The Red Dress Press, který vydává Lisa Simpsonová. Když vytiskne článek o Burnsovu pokusu manipulovat s veřejným míněním, jde po ní. Poté, co se Lisa vzdá, Homer založí vlastní noviny a na titulní straně oznamuje, jak je Lisa skvělá. Nakonec Burnsova vláda nad občany končí, protože si všichni začali tisknout vlastní noviny, aby mohli publikovat své názory.
//<![CDATA[ _uacct = "UA-816988-1";urchinTracker(); //]]>
maggie008.jpg


P


 

lisa004.jpg
bart039.jpg

marge028.jpg

homer004.jpg

pár obrasku


other001.jpgother011.jpgother014.jpgother016.jpgother017.jpgother020.jpg
other023.jpgother025.jpgother029.jpgother033.jpgother035.jpgother036.jpg
other041.jpgother042.jpgother054.jpgother061.jpgother063.jpgother064.jpg
other065.jpgother073.jpgother074.jpgother078.jpgother083.jpgother093.jpg
other105.jpgother109.jpgother126.jpgother132.jpgother137.jpgother138.jpg
other141.jpgother149.jpgother150.jpgother153.jpgother154.jpgother157.jpg
other158.jpgother166.jpgother168.jpgother173.jpgother180.jpgother182.jpg
other184.jpgother188.jpgother192.jpgother203.jpgother204.jpgother215.jpg
other230.jpgother235.jpgother236.jpgother239.jpgother240.jpgother249.jpg
zdroj http://simpsonovi.comics.cz/
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář